Natura, wolność, bliskość, dzikość serca

Cześć, jestem Asia, a wartości, które widzisz powyżej, są moimi nadrzędnymi — w życiu i w fotografii. Dzikie sesje kobiece, naturalna fotografia rodzinna, ciążowa i noworodkowa to moja specjalność. Kocham w ludziach wszystko to, co piękne, pierwotne, intymne, prawdziwe. W zeszłym roku usłyszałam od klientki, że moje sesje to portrety duszy i od tej pory sama lubię tak o nich mówić. Gdy fotografuję kobiety, staram się stworzyć im przestrzeń do wyrażania siebie. Słucham, prowadzę, śmieję się i wzruszam razem z nimi. Wspólnie zachwycamy się naturą wokół, relaksujemy, tańczymy, biegamy boso po łąkach. Zakradamy się do własnych wnętrz i wyciągamy z nich to, co najlepsze. Muskamy źdźbła traw, wystawiamy twarze do słońca, płyniemy z prądem. Podobnie z sesjami ciążowymi, rodzinnymi, noworodkowymi.  Kocham spontaniczność, wolność, swobodę. Dlatego spotykamy się w plenerze lub w Waszych domach, gdzie zarówno Wy, jak i Wasze dzieci czujecie się naturalnie i komfortowo. Lubię uwieczniać dla Was wyjątkowe chwile, a one… wymagają dynamiki. Wspólnych zabaw, całusów i śmiechów wniebogłosy. Niech to nie będą tylko ładne kadry, ale też wyjątkowy dzień, podczas którego będziemy wspólnie wypatrywać motyli, wsłuchiwać się w odgłosy lasu i sprawdzać, jakie kształty mają chmury. A jeśli spotkamy się w Waszym domu — uwieczniać pomalowane w twórczym szale ściany, fotele, w których objęciach karmiłyście swoje pociechy, sypialnie, w których wszyscy tulicie się co rano. Niech będzie wyjątkowo. Już ja się o to postaram!

zarezerwuj termin sesji

Kim jestem?

Jestem absolwentką dziennikarstwa i kulturoznawstwa na UMK w Toruniu. Praca w marketingu dała mi w pewnym momencie tak w kość, że z dnia na dzień postanowiłam ją rzucić i wrócić do tego, co w nastoletnich latach dawało mi najwięcej radości. Do fotografowania. Zaczęłam od ślubów, aż w końcu zrozumiałam, że to nie wydarzenia są tym, co interesuje mnie najbardziej, ale człowiek i jego historia, relacja ze sobą i z innymi. Każda osoba, która staje przed moim obiektywem, jest wyjątkowa i tę wyjątkowość staram się uchwycić.

Dziś nie ma już w moim życiu pędu, życia na walizkach i nieprzespanych nocy. Dobrobyt zamieniłam na dobrostan i była to jedna z najważniejszych zmian w moim życiu, która zaprowadziła mnie do miejsca, w którym jestem. Oprócz sesji kobiecych i rodzinnych okazjonalnie tworzę też biżuterię, prowadzę kreatywne zajęcia dla dzieci oraz warsztaty fotograficzne dla osób z niepełnosprawnościami w Stowarzyszeniu Jestem. Co roku współtworzę także projekty etnograficzne w ramach programów Narodowego Centrum Kultury. W 2022 roku zamarzyłam też o poprowadzeniu warsztatów fotograficznych w Borach Tucholskich i dzięki nim kilka artystek z całej Polski patrzy na swoją twórczość zupełnie inaczej. Rozwijam siebie, rozwijam innych i jest wspaniale! Jeśli i Ty chcesz się czegoś ode mnie nauczyć, daj znać! Prowadzę zarówno konsultacje online, jak i warsztaty indywidualne. I z chęcią pomogę Ci w szukaniu Twojego fotograficznego ja!